Strona główna / Aktualności / Nowości w FeatureCAM 2019

Nowości w FeatureCAM 2019

FeatureCAM posiada nowe oraz ulepszone narzędzia automatyzujące przebieg pracy od projektu do gotowego kodu NC. Oprogramowanie pozwala na skrócenie czasu programowania oraz generowanie bezpiecznych kodów NC dla frezowania CNC, toczenia oraz cięcia drutem WEDM.

FeatureCAM 2019 posiada nową metodę rozpoznawania cech oraz nowe strategie toczenia. Ulepszone funkcje przekładają się na krótszy czas programowania oraz poprawiają komfort użytkownika.

Ukierunkowane rozpoznawanie cech

FeatureCAM 2019 wyposażony jest w nową metodę rozpoznawania cech, która łączy wykrywanie otworów, stron i kieszeni. Rozwiązanie to pozwala na rozpoznawanie większej liczby cech jednocześnie, co przekłada się na krótszy czas programowania.

Ukierunkowane rozpoznawanie cech: https://www.youtube.com/watch

Ulepszenia dotyczące wiertła centrującego

FeatureCAM 2019 umożliwia zmianę kąta tnącej części wiertła centrującego, za pomocą nowej opcji „Uwzględniony kąt”. Dzięki niej możliwe jest:

– przeprowadzenie dokładniejszej symulacji obróbki

– stworzenie dokładniejszego kodu NC uwzględniającego geometrię narzędzia

Ulepszenia dotyczące wiertła centrującego: https://www.youtube.com/watch

Skrawanie wsteczne

W wersji 2019 dostępna jest nowa strategia toczenia o nazwie „Skrawanie wsteczne”. Umożliwia ona wykorzystanie specjalistycznych narzędzi (np. Sandvik PrimeTurning™), dających możliwość tworzenia ścieżki narzędzia od wrzeciona do powierzchni części. Strategia ta pozwala również na wykorzystanie wyższych wartości prędkości skrawania i posuwu, dzięki czemu można skrócić czas obróbki.

Skrawanie wsteczne: https://www.youtube.com/watch

Ulepszona biblioteka gwintów

W FeatureCAM 2019 posiada ulepszoną bibliotekę gwintów. Zostały dodane nowe typy, a standardowe gwinty zostały zorganizowane w grupy. Umożliwia to wygodniejszą nawigację i szybszy wybór właściwego rozwiązania.

Ulepszona biblioteka gwintów: https://www.youtube.com/watch