.

CAD

Autodesk® PowerShape® jest wyspecjalizowanym rozwiązaniem do przygotowania skomplikowanych części do produkcji. Oprogramowanie posiada narzędzia do tworzenia modeli z wykorzystaniem powierzchni, brył oraz siatki trójkątów. PowerShape został również wyposażony w specjalne funkcje do analizy wizualnej części. Pozwalają one na identyfikację potencjalnych problemów z geometrią jeszcze przed rozpoczęciem obróbki.

PowerShape w wersji Standard umożliwia przygotowanie modeli za pomocą powierzchni oraz brył. Dodatkowo program posiada Doktora Brył, który automatycznie wyszukuje i naprawia wady, które mogą utrudnić dalszy proces produkcji.

PowerShape Premium to zaawansowane narzędzie posiadające specjalistyczne narzędzia do inżynierii odwrotnej. Dodatkowo program wyposażony jest w kreator elektrod niezastąpiony w procesie projektowania elektrod.

PowerShape Ultimate wyposażony jest w wachlarz specjalistycznych narzędzi, które ułatwiają projektantom tworzenie stempli, matryc oraz całych form. Pozwalają one również oszczędzić czas przeznaczony na przygotowanie części.

CAM

Autodesk® FeatureCAM® automatyzuje przebieg pracy od projektu do gotowego kodu NC. Oprogramowanie jest niezastąpione podczas frezowania (od 2.5 do 5-osiowego), toczenia z frezowaniem, wycinania elektroerozyjnego oraz pracy z maszynami typu SWISS. Program posiada również funkcje do weryfikacji poprawności obróbki, dzięki którym można generować bezpieczne kody NC.

FeatureCAM Standard wspiera frezowanie 2.5 D, toczenie oraz WEDM. Dodatkowo oprogramowanie posiada funkcje do wizualizacji obróbki.

Wersja Premium oprogramowania to profesjonalna i kompleksowa pomoc przy frezowaniu 3-osiowym, 3+2 oraz toczeniu z frezowaniem. Program wyposażony jest w specjalne narzędzia do unikania kolizji.

Oprogramowanie FeatureCAM Ultimate wspiera frezowanie 5-osiowe oraz zaawansowane toczenie z frezowaniem.Wszystkie funkcjonalności FeatureCAM pomagają przyspieszyć programowanie części, zwiększając przy tym wydajność.

Autodesk® PowerMill® jest wyspecjalizowanym rozwiązaniem do programowania wieloosiowych i wysokowydajnych obróbek na obrabiarkach CNC. Narzędzie wspiera m.in. frezowanie 3-osiowe, frezowanie 3+2- oraz 5-osiowe, a także programowanie robotów przemysłowych. PowerMill bazuje na zaawansowanych strategiach obróbki, dzięki czemu pozwala uzyskać najwyższą jakość detalu w najkrótszym czasie.

PowerMill Standard jest wiodącym na rynku rozwiązaniem do programowania obróbki z zakresu frezowania 3- i 3+2-osiowego skomplikowanych części.

PowerMill Premium umożliwia obróbkę 3D skomplikowanych i różnorodnych powierzchni. Dodatkowo ta wersja pozwala na programowanie robotów przemysłowych i frezowanie 5-osiowe.

PowerMill Ultimate to zaawansowane narzędzie wspierające obróbkę elektrod, wirników i kanałków.  Dodatkowo program posiada narzędzia, które ułatwiają programowanie, kontrolę oraz symulację procesu obróbki addytywnej.

Autodesk® ArtCAM® to rozwiązanie dla projektantów i konstruktorów, którzy chcą tworzyć reliefy 3D oraz ozdobne elementy z drewna. Oprogramowanie przeznaczone jest nie tylko do profesjonalistów, ale również dla osób, które hobbystycznie zajmują się projektowaniem artystycznym.

ArtCAM Standard to oprogramowanie CAD/CAM dla projektantów i designerów. Program posiada intuicyjny interfejs oraz łatwe w użyciu narzędzia, wspierające hobbystów oraz przedsiębiorców w tworzeniu wysokiej jakości ozdobnych elementów z drewna.

 ArtCAM Premium posiada precyzyjne narzędzia do tworzenia złożonych modeli wraz z precyzyjnymi ścieżkami narzędzia. Umożliwia wytwarzanie gotowych produktów o wysokiej jakości i złożonej strukturze.

CAQ

Oprogramowanie Autodesk® PowerInspect ® sprawia, że kontrola złożonych powierzchni swobodnych jest prosta na każdym urządzeniu pomiarowym. To odpowiednie narzędzie do pracy z jednym interfejsem na wszystkich urządzeniach.

PowerInspect Standard wspiera kontrolę geometryczną, raportowanie oraz ręczne urządzenia pomiarowe. PowerInspect automatycznie generuje również przejrzysty i czytelny raport pomiarowy.

PowerInspect Premium wspiera pomiar bezstykowy oraz pomiar powierzchni. Funkcje wspomagające kontrolę bezstykową w PowerInspect umożliwiają szybką i prostą kontrolę złożonych komponentów.

PowerInspect Ultimate wspiera ramiona pomiarowe, skanery laserowe oraz pomiary bezpośrednio na obrabiarce. Pomiary sondą pozwalają kontrolować tolerancje wymiarów pomiędzy procesami oraz po skończonej obróbce.