Oprogramowanie Autodesk® ArtCAM® to rozwiązanie dla projektantów, i konstruktorów, którzy chcą tworzyć reliefy 3D oraz ozdobne elementy z drewna.

ArtCAM to artystyczne oprogramowanie do projektowania i wytwarzania. ArtCAM dostępny jest w dwóch wersjach: Standard oraz Premium.

ArtCAM Standard to wytwarzanie wysokiej jakości elementów artystycznych.

Narzędzia bitmap

Oprogramowanie umożliwia import bitmap w najbardziej powszechnych formatach.

Oprogramowanie umożliwia import bitmap w najbardziej powszechnych formatach, takich jak np. : .jpg, .bmp, .tiff czy .png. Posiada również intuicyjne funkcje służące do wektoryzowania bitmap, dzięki którym użytkownik może zaimportować obrazy 2D, a następnie automatycznie stworzyć potrzebne wektory.

Narzędzia wektorów

Funkcja pozwalająca na tworzenie projektów złożonych z grafiki wektorowej.

Narzędzia wektorowe w ArtCAM Standard pozwalają szybko i łatwo tworzyć projekty złożone z grafiki wektorowej, używając do tego predefiniowanych kształtów oraz odręcznie rysowanych krzywych. Edycja wektorów obejmuje takie funkcje jak np. lustro wektorów, tworzenie splajnów, łączenie wektorów oraz tworzenie kopii obrotowych i blokowych.

Trajektorie 2D i 3D

Oprogramowanie wyposażone jest w funkcje do obróbki 2D i 3D.

Oprogramowanie wyposażone jest w funkcje do obróbki 2D i 3D, które pozwalają szybko przejść od projektu do gotowego produktu. Wśród trajektorii 2D znajdują się takie opcje, jak np.: profilowanie, grawerowanie, trajektoria tekstury czy żłobienie.

Aby dowiedzieć się więcej  o funkcjach ArtCAM Standard ⇒

ArtCAM Premium wspiera edycję i tworzenie reliefów praz projektowanie artystyczne.

Edycja i tworzenie reliefów

Funkcja umożliwia edycję i tworzenie reliefu.

ArtCAM Premium to wersja, która posiada więcej narzędzi do edycji (lustrzane odbicie reliefu, offset) i tworzenia reliefu (kreator twarzy, tworzenie kopuły, tworzenie projektów, itp.).

Trajektorie 2D i 3D

Funkcja z opcją inteligentnego grawerowania oraz kreator siatki.

Trajektorie 3D wzbogacone są o takie opcje, jak m.in. obróbka cech, obróbka resztek 3D czy obróbka laserowa. ArtCAM Premium posiada dodatkowo opcję inteligentnego grawerowania oraz kreator siatki.

Tworzenie projektów

Możliwość tworzenie złożonych projektów.

Oprogramowanie ArtCAM Premium umożliwia tworzenie złożonych projektów. Program posiada zestaw funkcji do prostego manipulowania komponentami złożenia.

Aby dowiedzieć się więcej  o funkcjach ArtCAM Premium ⇒