Oprogramowanie Autodesk® PowerShape® jest wyspecjalizowanym rozwiązaniem do przygotowania skomplikowanych części do produkcji.

Oprogramowanie do modelowania powierzchniowego, bryłowego oraz siatki trójkątów. PowerShape dostępny jest w trzech wersjach: Standard, Premium oraz Ultimate

PowerShape Standard to narzędzie wspierające modelowanie powierzchniowe i bryłowe oraz tworzenie matrycy i stempla.

Zaślepianie żeber

Funkcja umożliwia automatyczne tworzenie powierzchni zaślepiających żebra na formach i matrycach.

Zaślepianie żeber w PowerShape umożliwia automatyczne tworzenie powierzchni zaślepiających żebra na formach i matrycach. PowerShape jest doskonałym dodatkiem do modelowania w PowerMill i FeatureCAM, pomagającym w tworzeniu geometrii niezbędnej do uzyskania najlepszych wyników pracy maszyny CNC.

Tłoczniki i stemple

Tłoczniki i stemple to wachlarz specjalistycznych narzędzi do projektowania tłoczników i stempli.

Tłoczniki i stemple w PowerShape to wachlarz specjalistycznych narzędzi do projektowania tłoczników i stempli, pomagających konstruktorom oszczędzić czas oraz poprawić jakość produktów. Potężne, a jednocześnie proste w użyciu zaokrąglanie, pomaga stworzyć idealne połączenie między powierzchniami, ułatwiając przepływ materiału.

Modelowanie bryłowe

Funkcje umożliwiające tworzenie niezawodnych modeli bryłowych.

Modelowanie bryłowe w PowerShape umożliwia tworzenie projektu w oparciu o jego historię, pomagając szybko i prosto tworzyć niezawodne modele. PowerShape Standard umożliwia import plików w neutralnych formatach CAD (np. IGES, STEP) oraz automatyczne wyszukiwanie i naprawę wad, które mogą utrudnić dalszy proces produkcji.

Aby dowiedzieć się więcej  o funkcjach  PowerShape Standard ⇒

PowerShape Premium to zaawansowane narzędzie wspierające inżynierię odwrotną i projektowanie elektrod.

Modelowanie powierzchniowe

Szybkie tworzenie niezawodnych modeli powierzchniowych.

Modelowanie powierzchniowe w PowerShape umożliwia szybkie i proste tworzenie niezawodnych modeli.  Szybkie narzędzia do szkicowania pozwalają na proste tworzenie dokładnych krzywych, w celu kształtowania form powierzchniowych. Narzędzia morfingu pozwalają odkrywać nowe warianty designu poprzez interaktywne odkształcanie modeli.

Inżynieria odwrotna

Tworzenie złożonych modeli 3D w oparciu o siatkę trójkątów.

Inżynieria odwrotna w PowerShape umożliwia tworzenie złożonych modeli 3D przy użyciu dowolnego typu danych, w tym siatki trójkątów. Umożliwia odtworzenie modelu zgodnie z pierwotną intencją projektanta, łącząc tradycyjną inżynierię odwrotną i techniki modelowania powierzchniowego i bryłowego.

Aby dowiedzieć się więcej  o funkcjach PowerShape Premium ⇒

PowerShape Ultimate to zaawansowane narzędzie wspierające proces projektowania form.

Kreator elektrod

Funkcje wspierające efektywne wytwarzanie elektrod EDM.

Kreator Elektrod w PowerShape to proste w użyciu narzędzie, prowadzące użytkownika przez cały proces projektowania elektrody. Pozwala na usprawnienie przepływu danych i efektywne jej wytwarzanie. W PowerShape dostępny jest zestaw narzędzi służących do modelowania, wytwarzania oraz kontroli elektrod.

Kreator form

Wszechstronne narzędzie do projektowania skomplikowanych form.

Kreator form w PowerShape to wachlarz specjalistycznych narzędzi, ułatwiających projektantom tworzenie stempli, matryc oraz całych form,  pozwalających oszczędzić ich czas oraz poprawić jakość produktów.

Aby dowiedzieć się więcej  o funkcjach PowerShape Ultimate ⇒