Oprogramowanie Autodesk® PowerMill® jest wyspecjalizowanym rozwiązaniem do programowania wieloosiowych i wysokowydajnych obróbek na obrabiarkach CNC.

PowerMill  bazuje na zaawansowanych strategiach obróbki, dzięki czemu pozwala uzyskać najwyższą jakość detalu w najkrótszym czasie. Oprogramowanie jest dostępne w trzech wersjach: Standard, Premium oraz Ultimate.

PowerMill Standard to zaawansowane narzędzie wspierające programowanie frezowania 3-osiowego i 3+2 skomplikowanych części.

Frezowanie 3+2

Funkcja umożliwia obracanie narzędzia co pozwala na dotarcie do trudno dostępnych obszarów.

Frezowanie 3+2 w PowerMill umożliwia obracanie narzędzia, co nie tylko poprawia warunki cięcia, ale także pozwala na dotarcie do trudno dostępnych obszarów obrabianego komponentu. Intuicyjny interfejs użytkownika ułatwia generowanie ścieżek, pozwalając maszynie na obróbkę części w sposób bardziej agresywny, skracają czas cyklu oraz poprawiając wykończenie powierzchni.

Frezowanie z toczeniem

Funkcja pozwalająca wykonywanie operacji toczenia dla 5-osiowych frezarko-tokarek.

Frezowanie z toczeniem w PowerMill to funkcja umożliwiająca wykonywanie operacji toczenia dla  5-osiowych frezarko-tokarek. Pozwala na automatyczne tworzenie profili obrotowych z zaimportowanego CAD, w celu uzyskania właściwego modelu przygotówki. Moduł ten umożliwia obróbkę profilową, rowkowanie, wytaczanie oraz obróbkę powierzchni czołowych.

Symulacja i wykrywanie kolizji

Funkcje pomagające na wykrywanie potencjalnych błędów.

Symulacja i wykrywanie kolizji w PowerMill to funkcje pomagające użytkownikowi w szybkim wykrywaniu potencjalnych błędów. Wczytaj model 3D swojej maszyny do PowerMill i wykorzystaj go do przeprowadzenia symulacji wysokowydajnych i wieloosiowych ścieżek narzędziowych.

Aby dowiedzieć się więcej  o funkcjach  PowerMill Standard ⇒

PowerMill Premium to zaawansowane narzędzie wspierające frezowanie 5-osiowe oraz programowanie robotów przemysłowych.

Zaawansowane wykrywanie kolizji

Funkcja ta umożliwia symulację kodu NC.

Zaawansowane wykrywanie kolizji w PowerMill umożliwia symulację kodu NC oraz ścieżek narzędzia na maszynie wirtualnej. Funkcje umożliwiające zaawansowane wykrywanie kolizji w PowerMill to szeroki zakres funkcjonalności do ochrony obrabiarek CNC.

Robot Interface

Funkcja pozwalająca na szybkie i dokładne programowanie robotów przemysłowych.

Robot Interface to szybkie i dokładne programowanie robotów przemysłowych. Moduł ten jest zintegrowany z PowerMill, oferując użytkownikom szeroki zakres korzyści. Robot Interface używany jest między innymi do : cięcia laserowego i plazmowego, napawania laserowego czy szlifowania.

Frezowanie 5-osiowe

Moduł pozwala na wydajne programowanie 5-osiowe.

Frezowanie 5-osiowe w PowerMill oferuje szeroki zakres strategii obróbczych do wydajnego programowania 5-osiowego. Połączenie mocy, elastyczności i łatwości użycia pozwala na wykorzystanie PowerMill w wielu różnych dziedzinach np. docinaniu kompozytów czy grawerowaniu form butelek.

Aby dowiedzieć się więcej  o funkcjach PowerMill Premium ⇒

PowerMill Ultimate to zaawansowane narzędzie wspierające obróbkę elektrod, wirników i kanałków.

Obróbka kanałów dolotowych

Funkcja umożliwiająca obróbkę kanałów dolotowych.

Obróbka kanałów dolotowych w PowerMill jest idealnym rozwiązaniem do obróbki głowicy cylindra i innych kształtów rurowych. Pozwala na szybkie i efektywne programowanie ścieżek narzędzia. Mimo, że moduł jest przeznaczony przede wszystkim do obrabiania kanałów dolotowych silników, jest także idealnym rozwiązaniem przy produkcji osłon lub innych rurowych kształtów.

Obróbka łopatek, turbin i wirników

Funkcja umożliwia efektywne programowanie obróbki złożonych części.

Obróbka łopatek, turbin i wirników w PowerMill umożliwia wykonywanie skomplikowanych operacji w prosty sposób. Zautomatyzowane podejście w PowerMill pozwala na efektywne programowanie obróbki złożonych części, przy minimalnym wysiłku pracownika. Inteligentne unikanie kolizji zapewnia bezpieczne działanie programu.

Obróbka elektrod

Funkcja wspomagająca wydajne wytwarzanie elektrod.

Obróbka elektrod w PowerMill to funkcja wspomagająca wydajne wytwarzanie elektrod EDM.  Niezależnie od materiału poddawanego obróbce, PowerMill wspomaga użytkownika w procesie tworzenia i produkcji elektrod, w jak najkrótszym czasie.

Aby dowiedzieć się więcej  o funkcjach PowerMill Ultimate ⇒